Odnosimy sukcesy w nauczaniu języka angielskiego i polskiego osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym także dzieci Polaków, którzy zamierzają wrócić po Brexicie do kraju. Oto dlaczego warto uczyć się języka angielskiego przez internet z lingutransla.org:

1. Jak wygląda nauka języka w lingutransla.org i na co kładziecie w niej największy nacisk?

Przewaga naszego nauczania polega na tym, że w lingutransla.org z powodzeniem nauczamy przez internet, czy telefon zarówno języka angielskiego, jak i polskiego. Uczymy też historii, geografii, itp. Mamy w tym ponad 20 letnie doświadczenie.

Bardzo dużą wagę przykładamy do poprawnej wymowy, czytania i słuchania ze zrozumieniem, czy tłumaczenia tekstów. Uważamy, że tylko ciągle ćwicząc to wszystko, można szybko i skutecznie opanować podstawy języka, a następnie rozwijać już nabyte umiejętności.

Wiemy, że do każdej uczennicy, czy ucznia musimy podchodzić indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych osób. Każdy, czy to dziecko, czy dorosły ma różne potrzeby i wymaga czegoś innego.

To dlatego stworzyliśmy naszą super skuteczną i praktyczną metodę nauczania – Angielski / Polski Praktyczny.

W Polskim Radiem Londyn w każdy piątek o 16:45 nauczamy angielskich zwrotów, a w Cooltura+ i portalu Cooltura24.co.uk piszemy o tym artykuły. To takie nauczanie bez stresu i do tego za darmo. Wiele osób to lubi i docenia.

2. Jaki jest tryb / system nauki, którą prowadzicie?

Nasi Klienci mają czas na naukę w różnych dniach i o różnych godzinach. Już w 2010 dostosowaliśmy się do tego. Od 2012 zaprzestaliśmy uczyć w szkołach, czy na kursach grupowych. Od tego czasu udzielamy jedynie korepetycji indywidualnych przez Skype, Facebook Messenger, itp. Uczymy od 09:00 do 22:00 7 dni w tygodniu.

Od końca 2019 wprowadzamy nasz ulepszony program nauczania – Angielski / Polski Praktyczny.

Angielski / Polski Praktyczny, to:

• Szybka i skuteczna nauka praktycznego języka angielskiego lub polskiego przez telefon, internet, Skype, Facebook Messenger, itp.,
• 3 poziomy nauczania dla każdego, czy początkującego, czy zaawansowanego,
• Konwersacje z lektorami, tłumaczenie, pisanie, samouczki do samodzielnego uczenia się, multimedialne kursy, itp.

• Nauczamy w przyjaznej atmosferze, w domu, czy w drodze do pracy, itp.,
• Każdy może wybrać sobie swój poziom i sposób nauki,

• Uczymy czytania ze zrozumieniem, poprawiamy wymowę, gramatykę i ortografię,
• Nagrywamy nagrania mp3 do słuchania na telefonie,
• Na życzenie zapisujemy i wysyłamy całe lekcje.

W lingutransla.org mamy 3 poziomy nauczania.

Poziom 1 to nauczanie praktycznych podstaw, albo porządkowanie i rozwijanie tego, co ktoś już umie. Na lekcji próbnej sprawdzamy to, co dana osoba już wie. Dowiadujemy się jakie ma potrzeby i ustalamy dla niej indywidualny program nauczania. Szybko utrwalamy podstawy i następnie przechodzimy dalej. Nauczamy praktycznych zwrotów, poprawnej budowy zdań i pytań. Dla chętnych zadajemy prace domowe, itp.

Poziom 2 to nauczanie tego, co jest akurat teraz danej osobie najbardziej potrzebne. Uczymy tego, czego ten ktoś potrzebuje poprawić lub do czego musi się szybko przygotować.

Poziom 3 jest jak Poziom 2 na sterydach. Nauczamy w nim szczególnie gramatyki na najwyższym poziomie, pisania w tzw. formal tone, czy academic writing. Przygotowujemy do testów i egzaminów, jak Proficiency, itp.

3. Na czym polegają korzyści indywidualnej nauki języka przez internet lub telefon?

Przewaga nauczania indywidualnego przez internet nad zwykłym nauczaniem indywidualnym, czy grupowym jest oczywista dla każdego, kto tego spróbował. Nowoczesne technologie umożliwiają wyjątkowo skuteczne nauczanie na poziomie niemożliwym do osiągnięcia metodami tradycyjnymi.

Angielski Praktyczny Poziom 1, czy 2 został przez nas opracowany specjalnie z myślą o wykorzystaniu telefonów, nie tylko komputerów. Współczesne smartfony świetne odtwarzają i nagrywają dźwięk. Można na nich słuchać nagrań, wyświetlać teksty i filmy, czy przeglądać Skype, Facebook Messenger, itp.

Telefony to obecnie także podręczne narzędzia do nauki, czy powtórek. Można z nich korzystać wszędzie np. w drodze do pracy. To oszczędza i czas i pieniądze, a na dodatek jest super użyteczne i skuteczne. Nowoczesne nauczanie indywidualne jest przez to wielokrotnie bardziej wydajne, w porównaniu do tradycyjnego nauczania w klasie, czy w grupie.

4. Czy pomagacie dzieciom Polaków mieszkającym i uczącym się na Wyspach w przystąpieniu do egzaminów szkolnych, np. do GCSE i A-Level?

Pomagamy, zarówno jeśli chodzi o nauczanie języka polskiego, jak i angielskiego. Tyle tylko, że GCSE i A-Level z języka polskiego to coś zupełnie innego, niż przygotowanie z tego samego zakresu z języka angielskiego.

Jeśli chodzi o język polski, sprawa jest „dość prosta”. Należy przygotować się do zdania 2 egzaminów. Trzeba opanować pewien z góry określony zakres materiału i ściśle trzymać się obowiązujących tam zasad.

Jeśli chodzi o język angielski, no to tutaj nie ma drogi na skróty. Trzeba zwyczajnie uczyć się tego, czego wymaga brytyjski system oświaty, z tym że lepiej nie tylko tego.

Niestety jest faktem, że poziom nauczania w szkołach brytyjskich od dawna ciągle spada. Można się na to obrażać, ale takie są fakty.

Najważniejszym problemem jest to, że większość szkół nie jest nastawiona na nauczanie logicznego i analitycznego myślenia. Nie uczy się w nich gramatyki angielskiej, technik jak np. skanowanie tekstu, pisania esejów, itp. Naucza się za to coraz więcej różnorodnych ideologii i propagandy. Dla nas jest to zwyczajne pranie mózgów, a nie porządna edukacja.

Tak samo jest z historią, czy wiedzą ogólną. Brytyjski system oświaty nie uczy np. o wojnie stuletniej, czy o innych ważnych wydarzeniach i tego co z nich wynikło. Nie uczy się wyszukiwania danych i potrzebnych materiałów, czy ich porządkowania i analizowania. Mają tego niby uczyć szkoły prywatne, które niby mają szkolić przyszłych managerów. Jak z tym jest każdy widzi, wystarczy się rozejrzeć.

Tego wszystkiego nie da się nauczyć w 2 – 3 miesiące, jak to można zrobić przygotowując się GCSE i A-Level z języka polskiego. Do GCSE i A-Level z języka angielskiego trzeba przygotowywać się przez minimum 6 miesięcy, normalnie co najmniej rok i to naprawdę solidnie.

5. Myślicie także o polskich rodzinach, które planują wrócić do kraju po Brexicie i pomagacie polskim dzieciom w nauce naszego ojczystego języka, aby nie miały problemów z dostosowaniem się do polskiego systemu nauczania. Jak narodził się taki pomysł? Obserwujecie wśród naszych rodaków dużą potrzebę uzyskania takiej pomocy?

Pomysł podpowiedziało życie. Kilku naszych Klientów wyjechało z UK do Polski razem z dziećmi. Uczą się teraz w polskich szkołach, a my uczymy je języka angielskiego. Wszyscy są zadowoleni.

Niektórzy wyjechali ponieważ zaczynali mieć problemy z Social Services, które zaczął się nimi interesować. Sami mieliśmy przejścia z różnymi szkołami i wiemy, czym to może się skończyć. Doradziliśmy im, żeby raczej natychmiast wyjechali, niż żeby musieli przechodzić przez to piekło. O naszych doświadczeniach można przeczytać tu:

https://www.polishexpress.co.uk/nietypowa-dyskryminacja-i-przesladowanie-polskiego-dziecka-i-jego-rodziny-w-uk

Uczymy polskiego i angielskiego dzieci, które niedługo do Polski wyjadą, a także te, które uczą się tu w UK, także w domu.

Nauczanie domowe jest coraz bardziej powszechne i doceniane. Bardzo je polecamy i sami z niego korzystamy. Dzięki niemu zarówno rodzice, jak i dzieci mogą w prosty sposób uniknąć wielu problem. Mamy na myśli szczególnie te problemy, które na masową skalę pojawią się od września 2020. Wynikną one z wdrażanego na siłę nowego brytyjskiego programu nauczania, który jest co najmniej bardzo wątpliwy i to nie tylko pod względem naukowym, ale i etycznym.

6. Wśród Waszych nauczycieli językowych są dyplomowani pedagodzy, tłumacze i językoznawcy z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dzięki temu osoby korzystające z Waszych usług mają pewność otrzymania fachowej pomocy. Gwarantujecie naukę na wszystkich poziomach nauczania?

To zależy. Jeśli chodzi o język angielski nauczamy na każdym poziomie, dzieci, młodzież i osoby dorosłe, także starsze. Nauczamy i przygotowujemy do wszystkich egzaminów, jak: A1, A2, B1, B2, C1, C2, FCE, CAE, CPE, IELTS, GCSE, A-Level, uzyskanie rezydentury, uzyskanie obywatelstwa brytyjskiego. Czasem pomagamy w pisaniu, czy sprawdzaniu zaliczeń, czy prac, itp., np. z marketingu, HR, psychologii, pedagogiki, chemii, biologii i genetyki, itp.

Jeśli chodzi o język polski jesteśmy skupieni na nauczaniu dzieci. Nauczamy je dwujęzyczności, co rozwija ich młode mózgi, a także historii, geografii, a szczególnie samodzielnego myślenia i analizowania faktów i danych i wyciągania z nich wniosków.

Wedle życzenia rodziców, uczymy zarówno zgodnie z tym, czego wymaga polski system oświaty, lub tego, czego ten system nauczyć nie umie lub nie chce. Wszystko zależy od tego, czego chcą rodzice danego dziecka.

7. Wielu Polaków, szczególnie tych posiadających już settled status, korzystają z możliwości sprowadzenia swoich rodziców na Wyspy, aby uniknąć jakichkolwiek związanych z tym problemów po Brexicie. Czy udzielacie także pomocy w nauczaniu języka angielskiego osobom starszym?

Nauczamy wszystkich chętnych już od 5 roku życia. Mamy wiele Klientek i Klientów, których dużą ilość są osoby dojrzałe. Kiedy ktoś naprawdę chce się uczyć języka angielskiego, wtedy wiek nie przeszkadza w niczym.

Np. nasz program nauczania Angielski Praktyczny Poziom 1 został stworzony przez nas tak, żeby każda osoba mogła jak najszybciej poznać przydatne zwroty, nauczyć się rozumieć co ktoś do niej / jego mówi, nieważne jakim akcentem.

8. Czy oferujecie zniżki? Jeśli tak, to jakie są zasady ich otrzymania?

Po pierwsze, oferujemy stałe 25% zniżki na korepetycje z języka angielskiego i polskiego, zawsze kiedy w zajęciach biorą udział min. dwie osoby. To działa niezależnie od tego, czy lekcja trwa 30, 45, czy 60 minut.

Po drugie, 30 minut korepetycji z języka angielskiego to tylko £5. Promocja Do Brexitu na Angielski Praktyczny Poziom 1 trwa do 31.01.2020.

Nie zanosi się raczej na to, żeby Brexit został znów przełożony. Jeśli jednak tak się stanie, być może zdecydujemy się na przedłużenie tej promocji. Wszystko będzie jednak zależało od tego, czy będziemy mieli jeszcze jakieś wolne miejsca.

Cennik naszych usług – Angielski Praktyczny

Poziom 1: 30min – £5 (Promocja Do Brexitu), 45min – £11, 60min – £14,
Poziom 2: 30min – £8, 45min – £12, 60min – £16,
Poziom 3: 30min – £10, 45min – £15, 60min – £20.

Jakieś wątpliwości lub pytania?

Zapraszamy na nasze strony:

https://lingutransla.org/uslugi-internetowe/korepetycje-online

https://lingutransla.org/uslugi-internetowe/korepetycje-online/nauka-jezykow/nauka-jezyka-angielskiego

https://lingutransla.org/uslugi-internetowe/korepetycje-online/nauka-jezykow/nauka-jezyka-polskiego

… i na naszego FB, gdzie można przeczytać opnie o nas i tym, co robimy:

https://www.facebook.com/Lingutransla-uslugi-internetowe-592510577907095

https://www.facebook.com/pg/Lingutransla-uslugi-internetowe-592510577907095/reviews

… i na lekcję próbną! :-)

Pozdrawiamy i życzymy Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2020. Kasia i Piotr z lingutransla.org.


Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://www.polishexpress.co.uk.

Tam ukazał się pod odrobinę okrojony, patrz: https://www.polishexpress.co.uk/czy-warto-uczyc-sie-jezyka-angielskiego-przez-internet